
SoftServe Academy стартира нов курс по “Софтуерно Тестване” през 2024 г.
Регистрациите са отворени до 01.02.2024, а записалите се до 12.01.2024 се възползват от отстъпка
SoftServe Academy представи своя нов, иновативен курс по “Софтуерно Тестване, създаден, за да осигури стабилен кариерен старт в областта на информационните технологии. С над 15 години опит в предоставянето на знания и възможности за начинаещите в сферата, SoftServe Academy е предпочитан избор за сертифициране и развитие на уменията на курсистите.
Новият курс по “Софтуерно тестване” е базиран върху задачи и предизвикателства от реалната работна обстановка. В него, курсистите ще се учат в среда, подобна на тази в глобалните ИТ компании. Те ще работят с ментор, който ще помага за цялостното преминаване на курса – от определяне на ниво, практически задачи, работа в екип и до подкрепа в професионалното развитие.
Какво предлага курсът?
Креативност и интензивност
Курсът е насочен към интензивно обучение и креативни решения. Подготвени са предизвикателни задачи, които ще развиват аналитичността и креативността на студентите.
Лесен начин за записване
Без значение какъв е предишния опит в областта, всеки е добре дошъл. Курсът е проектиран да бъде достъпен за всички, които искат да учат и се развиват.
Синхрон с технологичните стандарти и тенденции
Съдържанието на курса е съобразено с глобалните технологични тенденции.
Кариерен ръст в областта на софтуерното тестване
Курсът предоставя множество възможности за кариерно развитие за специалисти по софтуерно тестване.
Иновативен подход
Знания, предадени от опитни ментори, с приложение в реална среда и спрямо последните разработки в софтуерното тестване.
Курсът е подходящ за хора с базови познания по английски и основни компютърни умения. Обучението отнема между 6 и 9 часа на седмица, а темите, които се разглеждат са:
- Какво е софтуерно тестване?
- Основи на процеса
- Откриване, обявяване и проследяване на дефект
- Типове тестване
- Какво са Jira и Confluence
- Документиране на тестове
- Тестване на приложения с изкуствен интелект (AI) и много други!
Продължителността на курса е два месеца и половина, лекциите се провеждат онлайн, 2-3 пъти седмично.
Освен важни теоретични знания и полезни съвети от менторите, курсистите получават практически умения за тестване на софтуер. Особено ценно е преминаването през пълния цикъл на разработване на продукт, който включва план на тестовия процес, анализ на изисквания, писане на тестови ситуации, изпълнение на тестове и докладване на бъгове. Освен това, се запознават и с основни понятия за релационни бази данни и SQL и как да ги използват при тестване на уеб приложения, но най-вече развиват меки умения и работят в екип по Agile методологията Scrum.