Смарт пръстените на Samsung – революция в технологиите

смарт пръстен

Samsung със заявка за лидер в производството на компактна техника

От телефон с клавиатура през смартфон и смарт часовник до смарт пръстен. Така изглежда еволюционната стълбица на технологичния прогрес в областта на комуникацията. Samsung е сред иноваторите в сферата като се опитва да затвърди позицията си чрез новия си продукт Galaxy Ring.

Дизайнът е първи революционен за компанията, но не и на световния пазар, към момента доминиран от Oura. Xiaomi, Ultrahuman и RingConn са някои други производители на такъв тип продукт, пише Euronews.

Samsung заявяват, че техният продукт няма да отстъпва по нищо на конкуренцията. Сред функциите са автоматично записана информация за тренировка, анализи и възможност за проследяване на качеството на съня и още. Технологията работи на принципа точковите данни да могат да се използват за предоставяне на персонализирани и изчерпателни изводи за здравето, както и резултати за изразходваната енергия. 

Как Samsung планира да се конкурира на пазара на смарт пръстени?

Според Fortune Business Insights, глобалният пазар на преносими технологии е струвал около 120,54 милиарда долара (111,65 милиарда евро) през 2023 г. и се очаква да достигне 157,94 милиарда долара през 2024 г. До 2032 г. очакваме стойност 1415,26 милиарда долара. 

В момента основните компании на този пазар включват Apple, Samsung, Microsoft, Sony, Huawei и Fossil Group.

Смарт часовниците и смарт каишките, заедно с други фитнес тракери, са едни от най-популярните продукти. Преносимите технологии се простират и до гривни, очила, дрехи, слушалки и др. Интелигентните пръстени са нов продукт, който прави обрат. Те са леки, удобни и не се набиват на очи, но все пак могат да уловят ключови показатели за проследяване на здравето.

Изпълнителният директор на Samsung, ръководител на Обединеното кралство и Ирландия, Джеймс Кито, казва за Euronews: „Знаем, че потребителите се интересуват от интелигентни пръстени и всъщност се очаква категорията като цяло да нарасне шест пъти до 2030 г., според Contrive Datum Insights. Galaxy Ring е проектиран да предложи най-доброто от патентованите иновации на Samsung в най-малка форма, предоставяйки потребителско изживяване, различно от всичко друго на пазара. Ние сме фокусирани върху предоставянето на уникална игра – промяна на изживяването с интелигентно звънене, базирано на нашата визия за подобряване на здравето на милиарди чрез свързване на устройства, услуги и хора.“ 

„Може би най-важното е, че като част от нашата свързана Galaxy екосистема, пръстенът предлага ненадминато изживяване с по-точни заключения за здравето и уелнеса, за да помогне на хората лесно да се грижат за себе си и за другите около тях.“

Kitto посочва, че въпреки че някои потребители може да намерят за удобно да свържат Smart Ring към другите си устройства на Samsung, той може да се използва и като самостоятелно устройство.

Става въпрос за създаването на нов пазар”, казва още Кито. „Това, което хората не искат, е продукт, който е отделен от техния вид основна екосистема за здраве и данни. Samsung Health е най-голямото и най-използвано здравно приложение в Обединеното кралство за смартфони и затова вече имаме база за инсталиране. Ще направим невероятно лесно за тези клиенти да пренесат наблюдението от пръстен в този набор от данни”

Очакваме скоро и  Apple също да се насочи към интелигентния пръстен, след като вече няколко години издава патенти на продукта. 

епъл пръстени
Снимка: Apple

По подобен начин в началото на юни тази година Службата за патенти и търговски марки на САЩ (USPTO) също предостави на Fitbit, собственост на Google, патент за интелигентен пръстен. Патентът се нарича „Пръстен за оптично измерване на биометрични данни“.

Може ли нарастващите азиатски играчи на смартфони да печелят?

През април тази година Samsung изпревари Apple и стана най-големият производител на смартфони по обем в световен мащаб, според изследователската компания IDC. По това време Samsung има пазарен дял от около 20,8%, докато Apple притежава ок. 17,3%. 

Samsung обаче все още е под натиск от други, потенциално по-евтини азиатски производители на смартфони като Oppo, Vivo, Huawei и Xiaomi. Една от основните причини за това се дължи на опита на Samsung на пазара, както и трансформирането на продуктите им във висококласни.

Това е забележимо отклонение от предишната стратегия на компанията да се фокусира основно върху пазара със средни доходи. В резултат на това Samsung губи клиенти, които търсят по-евтини опции за преносима техника. Компанията губи и значителен пазарен дял в един от ключовите световни пазари за смартфони – Китай.

Това се дължи главно на зависимостта й от магазина за приложения на Google, тъй като използва Android. Въпреки това, след като Google напусна Китай през 2010 г., китайските клиенти не можаха да продължат да използват магазина за приложения на Google, което доведе до рязък спад на потребителите.

Основният конкурент на Samsung  Apple също изпитва затруднения в Китай от момента, в който се сблъска със загуба на продажби, тъй като търсенето на луксозни продукти все още е сравнително ниско.

Снимка: Davaogee hub

Samsung се радва да се конкурира с други производители на смартфони, както Кито заявява: „Вярваме, че здравословната продуктова категория изисква здравословна конкуренция, увеличаване на размера на пазара и стимулиране на по-голям растеж – което е добре за всички. От 2011 г. инвестираме в научноизследователска и развойна дейност, нови потребителски изживявания и иновативни производствени процеси, за да създадем пазара на сгъваеми устройства от нулата.


Последвайте ни в социалните мрежи👇


Абонирай се >>>

* indicates required